Przejdź do treści

Bobolin

Chcąc stworzyć idealne miejsce na nocleg nad morzem dla naszych gości nieprzypadkowo wybraliśmy domki w Bobolinie. Jest to mała i spokojna miejscowość, która spełnia wszystkie warunki aby spędzić w niej miły czas z rodziną lub przyjaciółmi. Bobolin leży nad morzem Bałtyckim, blisko Darłowa, zalicza się do strefy uzdrowiskowej znanej, nadmorskiej miejscowości Dąbki.

Darłowo oddalone jest od Bobolina o około 5 km, a Dąbki o niecałe 3 km, więc są to odległości stworzone na odbywanie relaksujących spacerów. Rekomendowane przez nas domki w Bobolinie – zarówno pod względem dostępności okolicznych atrakcji, jak i konkurencyjnej ceny – są doskonałą alternatywą dla droższych hoteli i pensjonatów, któych klimat nie każdemu przypadnie do gustu. W domku wypoczywa się w kameralnej atmosferze, korzystając w pełni ze swobody i prywatności, ale to, co jest njaważniejsze to fakt, że odbywa się to w otoczeniu zjawiskowo pięknej przyrody.

Warto tutaj zaznaczyć, że obecność morza jest tutaj bezpośrednia, a przecież na czym bardziej nam zależy planując nadmorskie wczasy? Pachnące sosnowe lasy, bliskość jednej z najczystszych i najpiękniejszych plaż nad polskim morzem oraz ekologiczne środowisko sprawiają, że domki w Bobolinie stanowią idealne miejsce do zatrzymania się w wakacje na spędzenie urlopu. To miejsce, które żal jest opuszczać, a na pewno chce się tu wrócić. Naszym zdaniem pobyt w takim domku jest świetną alternatywą dla osób, które po miesiącach szybkiego i stresującego życia w mieście tęsknią za spokojem, śpiewem ptaków i urzekającym krajobrazem. 

Ścieżki rowerowe oraz atrakcje turystyczne Bobolina, Darłowa i Dąbek

Wypoczynek w Bobolinie to atrakcyjna propozycja dla miłośników turystyki i rekreacji. Przez położony na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego Bobolin (i tuż obok niego) przebiegają liczne ścieżki rowerowe, w tym specjalnie wytyczone szlaki pętlowe – w taki sposób, by rowerzysta zataczał okrąg i wracał do miejsca, z którego wyjechał. Rowerowe szlaki pętlowe nawiązują do swoich nie mniej interesujących pieszych odpowiedników – Wiatrakowego, Nadmorskiego i Cystersów – przemierzenie których także kończy się w punkcie rozpoczęcia wędrówki.

Goście domków w Bobolinie mają także możliwość jazdy konnej, zwiedzania Zamku Książąt Pomorskich w pobliskim Darłowie oraz wybrania się na wyprawę tramwajem wodnym, który jest jedyną w swoim rodzaju okazją do przyjrzenia się całemu pasowi portu morskiego. 

Zamek Książąt Pomorskich - Muzeum w Darłowie

Jest to jedyny w Polsce nadmorski zamek gotycki wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysoką na aż 24 metry. Budowę rozpoczęto w 1352 roku za czasów panowania księcia Bogusława V. W XVIII i XIX wieku w zamku znajdowały się magazyny i więzienie, a od 1930 roku muzeum. 

Bunkry w Bobolinie

Tajemnicze budowle, będące pozostałością po II Wojnie Światowej. Większość z tych monumentalnych budowli leży w obrębie dzisiejszej jednostki wojskowej, więc nie są udostępnione do zwiedzania, ale warto zobaczyć je chociażby z zewnątrz. Najprawdopodobniej pełniły funkcję obiektów testowych.

Plaża w Bobolinie

Zaliczana jest do jednych z najczystszych nad polskim morzem. Należy do plaż piaszczystych oraz do tych mniej zatłoczonych. O jakości plaży dużo nam mówi fakt, że niezmiennie od lat pojawia się w rankingu najlepszych bałtyckich plaż - i to nie na byle jakim miejscu. 

Ranczo Mustafa w Bobolinie

Wyjątkowym miejscem jest Ranczo Mustafa, w którym nie tylko odprężymy się przy filiżance kawy na tarasie z zapierającym dech w piersiach widokiem, ale przede wszystkim miejscem, gdzie możemy spędzić czas z licznymi zwierzętami. Ośrodek przede wszystkim oferuje atarakcje, jaką jest jazda konna, ale ci, którym straszne jest siodłanie konia czeka mini zoo, z mnogością naszych mniejszych przyjaciół.

Latarnia morska w Darłowie

Dla fanów architektury morskiej ta wysoka na 22 metry latarnia jest punktem nie do ominięcia. Obiekt jest czynny, co oznacza, że wciąż pełni funkcję "nocnego opiekuna statków", ale to nie znaczy, że nie można jej zwiedzać. Bilety dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Aquapark Balticlandia

Jest to rodzinny park rozrywki, znajduje się w nadmorskim kurorcie Darłówko, tuż przy samej plaży. Do dyspozycji duży basen z podgrzewaną wodą, 2 tory pływackie, 3 zjeżdżalnie, bicz wodny, 2 ekskluzywne jacuzzi, a także pełna słodkości cukiernia.

Park Wodny Jan

Dla miłośników wodnych uciech, nawet poza sezonem, jest to miejsce wymarzone. Znajduje się tu kompleks basenów, są zjeżdżalnie, a dla nader dbających o siebie czeka gabinet odnowy biologicznej. Inna propozycją może stać się Aquapark Balticlandia. Ten kompleks znajduje się bliżej morza, preferowany przez wczasowiczów porą letnią. Poza podstawową ofertą możemy zapisać swoje pociechy na naukę pływania, a wszystko to w pełnym nadbałtyckim słońcu.

Jezioro Bukowo

Przepiękne i urokliwe jezioro, wspaniałe do rodzinnych wypraw rowerowych. Na jeziorze można uprawiać sporty wodne, działa też przystań żeglarska. Tramwaj wodny Kursuje pomiędzy mostem rozsuwanym w Darłówku a centrum Darłowa. Czas takiego rejsu wynosi około 20 minut.

Wszystkie te atrakcje dostępne są bardzo blisko naszych bobolińskich domków! To one były nasza bazą wypadową. Widać zatem, że dostęp do lokalnego bogactwa kulturowego i rekreacyjnego był w zasięgu ręki.